Gå til hovedindhold
sogn.dk
provsti.dk
Holbæk Provsti
Kalender
Kontakt
Provstioplysninger
Provst og medarb.
Provstiudvalget
Sogne i provstiet
Økonomi
Det sker i provstiet
Filtrer efter:
Gudstjenester
Arrangementer
Alle
Der er ingen forestående arrangementer indtastet
April 2024
19
Apr
Fredagscafé om god litteratur - oplæsning og snak
Vipperød sognegård kl. 10:00
19
Apr
Konfirmandundervisning (Bjergmarken Special)
Sankt Nikolai Kirke kl. 12:30
20
Apr
Konfirmation Bjergmarkskolen
Sankt Nikolai Kirke kl. 10:00
Hanne Mejlhede
20
Apr
Konfirmation
Tuse Kirke kl. 10:00
Birgitte Haahr
20
Apr
Konfirmation
Holmstrup Kirke kl. 10:00
Karin Wandall og Louise Amalie Joensen
20
Apr
Konfirmation i Hagested Kirke
Hagested Kirke kl. 11:00
Mikkel Vale
20
Apr
Konfirmation Bjergmarkskolen
Sankt Nikolai Kirke kl. 12:00
Hanne Mejlhede
20
Apr
Konfirmation
Tuse Kirke kl. 12:00
Birgitte Haahr
20
Apr
Konfirmation Bjergmarkskolen
Sankt Nikolai Kirke kl. 14:00
Michael Rosendal
21
Apr
Højmesse
Sankt Nikolai Kirke kl. 10:00
Michael Rosendal
21
Apr
Højmesse i Udby Kirke
Udby Kirke kl. 10:00
Mikkel Vale
21
Apr
Gudstjeneste
Ugerløse Kirke kl. 10:00
Sara Mikaelsson
21
Apr
Højmesse med dåb
Tveje Merløse Kirke kl. 10:00
Mette Brunshuus
21
Apr
Højmesse m. dåb
Tuse Kirke kl. 10:00
Birgitte Haahr
21
Apr
Gudstjeneste i Ågerup Kirke v. Cecilie Ahlmann Raaberg
Ågerup Kirke kl. 10:00
Cecilie Ahlmann Raaberg
21
Apr
Konfirmation
Jyderup Kirke kl. 10:00
Karin Wandall og Louise Joensen
21
Apr
Gudstjeneste
Store Tåstrup Kirke kl. 10:00
Mads Zachodnik
21
Apr
Ingen gudstjeneste
Gislinge Kirke kl. 10:00 - 11:00
21
Apr
Gudstjeneste
Kundby Kirke kl. 10:30
Lene Wadskær
21
Apr
Gudstjeneste med konfirmation
Svinninge Kirke kl. 10:30
Asbjørn Janke Hansen
21
Apr
Gudstjeneste Nr. Jernløse
Nørre Jernløse Kirke kl. 10:30
Samuel Leth-Larsen
21
Apr
Gudstjeneste m. nadver
Mørkøv Kirke kl. 10:30
Karsten Bjerreskov Farup
21
Apr
Kirkefrokost
Tveje Merløse Kirke kl. 11:00
21
Apr
Konfirmation
Jyderup Kirke kl. 12:00
Karin Wandall og Louise Amalie Joensen
21
Apr
Gudstjeneste Kvanløse
Kvanløse Kirke kl. 19:00
Samuel Leth-Larsen
22
Apr
Konfirmand-tur til KBH
Ugerløse Kirke kl. 09:00
22
Apr
Babysalmesang
Sognegården kl. 10:00
22
Apr
Babysalmesang
Kirkeladen kl. 10:00
22
Apr
Børnekor
Jyderup Kirke kl. 13:00
22
Apr
Tumlingesalmesang
Kirkeladen kl. 16:00
23
Apr
Menighedsrådsmøde
Kirkeladen kl. 19:00
24
Apr
Gudstjeneste på Ældrecentret Elnebjerg
Hverdagsgudstjeneste på Elnebjerg centret kl. 10:00
Kærne Foersom
24
Apr
Babysalmesang
Sankt Nikolai Kirke kl. 10:00
24
Apr
Babysalmesang
Soderup Kirke kl. 10:00
24
Apr
Babysalmesang
Vipperød sognegård kl. 10:00
24
Apr
Andagt, musik og cafehygge
Mårsø Ældrecenter kl. 13:00
Mikkel Vale
24
Apr
Foredrag v/Erik Kure
Undløse Kirke kl. 16:45
24
Apr
Sangarrangement
sognegården kl. 18:00
25
Apr
Barselscafe
Udby Kirke kl. 10:00
25
Apr
HÅNDværkstedet
Kirkeladen kl. 10:00
25
Apr
HÅNDværkstedet
Kirkeladen kl. 10:00
25
Apr
AFLYST - Kirkedetektiver
Tveje Merløse Kirke kl. 14:00
25
Apr
go´nat historie
Tølløse Kirke kl. 17:00
Ole Bach Piekut
25
Apr
Folkekor
Vipperød sognegård kl. 19:00
25
Apr
St. Bededagsaften med andagt og lune hveder kl. 19.00
Orø Kirke kl. 19:00
Kærne Foersom
25
Apr
Store bededagsaften – Beatlesgudstjeneste
Sønder Asmindrup Kirke kl. 19:00
Præst Cecilie Ahlmann Raaberg & musiker Jóannes Holm
26
Apr
Konfirmation Realskolen
Sankt Nikolai Kirke kl. 10:00
Marie Høgh
26
Apr
Konfirmation Realskolen
Tveje Merløse Kirke kl. 10:00
Steen Nielsen
26
Apr
Konfirmation i Nr. Jernløse Kirke
Nørre Jernløse Kirke kl. 13:00
Samuel Leth-Larsen
26
Apr
Konfirmation Realskolen
Sankt Nikolai Kirke kl. 14:00
Marie Høgh
26
Apr
Familiekirke
Kirkeladen kl. 17:00
Kim Sørensen
26
Apr
Bededag – fyraftensandagt og varme hveder
Jyderup Kirke kl. 17:00
Karin Wandall
27
Apr
Konfirmation Stenhus
Sankt Nikolai Kirke kl. 10:00
Marie Høgh og Gunder Gundersen
27
Apr
Konfirmation Stenhus
Tveje Merløse Kirke kl. 10:00
Kim Sørensen
27
Apr
Konfirmation
Tuse Kirke kl. 10:00
Pia Heegaard Lorentzen
27
Apr
Konfirmation i Nr. Jernløse Kirke
Nørre Jernløse Kirke kl. 10:00
Samuel Leth-Larsen
27
Apr
Konfirmation i Ågerup Kirke
Ågerup Kirke kl. 10:00
Jon Skjold Henriksen
27
Apr
Gudstjeneste med konfirmation
Hjembæk Kirke kl. 10:30
Asbjørn Janke Hansen
27
Apr
Konfirmation i Nr. Jernløse Kirke
Nørre Jernløse Kirke kl. 11:30
Samuel Leth-Larsen
27
Apr
Konfirmation Stenhus
Sankt Nikolai Kirke kl. 12:00
Marie Høgh og Gunder Gundersen
27
Apr
Konfirmation Stenhus
Tveje Merløse Kirke kl. 12:00
Kim Sørensen
27
Apr
Konfirmation
Tuse Kirke kl. 12:00
Pia Heegaard Lorentzen
27
Apr
Konfirmation i Ågerup Kirke
Ågerup Kirke kl. 12:00
Jon Skjold Henriksen
27
Apr
Konfirmation i Nr. Jernløse Kirke
Nørre Jernløse Kirke kl. 13:00
Samuel Leth-Larsen
27
Apr
Koncert
Undløse Kirke kl. 15:00
28
Apr
Gudstjeneste
Jyderup Kirke kl. 09:30
Karin Wandall
28
Apr
Konfirmation Realskolen
Sankt Nikolai Kirke kl. 10:00
Marie Høgh
28
Apr
Gudstjeneste v KUF
Orø Kirke kl. 10:00
Kærne Foersom
28
Apr
Konfirmation Realskolen
Tveje Merløse Kirke kl. 10:00
Steen Nielsen
28
Apr
Højmesse m/ konfirmation
Tuse Kirke kl. 10:00
Pia Heegaard Lorentzen
28
Apr
Gudstjeneste i Ågerup Kirke v. Sara Yun Mikaelsson
Ågerup Kirke kl. 10:00
Sara Yun Mikaelsson
28
Apr
Gudstjeneste
Store Tåstrup Kirke kl. 10:00
Mads Zachodnik
28
Apr
4. s. e. påske
Gislinge Kirke kl. 10:00 - 11:00
Dorthe Thaulov
28
Apr
Gudstjeneste og kirkekaffe
Kundby Kirke kl. 10:30
Lene Wadskær
28
Apr
Gudstjeneste med konfirmation
Svinninge Kirke kl. 10:30
Asbjørn Janke Hansen
28
Apr
Gudstjeneste Kvanløse
Kvanløse Kirke kl. 10:30
Samuel Leth-Larsen
28
Apr
Gudstjeneste
Holmstrup Kirke kl. 11:00
Karin Wandall
28
Apr
Gudstjeneste m. nadver
Frydendal Kirke kl. 11:00
Karsten Bjerreskov Farup
28
Apr
Højmesse i Hørby Kirke
Hørby Kirke kl. 11:30
Dorthe Thaulov
28
Apr
Aftengudstjeneste
Ugerløse Kirke kl. 19:00
Sara Mikaelsson
28
Apr
Gudstjeneste Nr. Jernløse
Nørre Jernløse Kirke kl. 19:00
Samuel Leth-Larsen
29
Apr
Babysalmesang
Kirkeladen kl. 10:00
29
Apr
Eftermiddagscafe
sognegården kl. 13:30 - 16:00
29
Apr
Tumlingesalmesang
Kirkeladen kl. 16:00
30
Apr
Godnathistorier for børn
Sankt Nikolai Kirke kl. 17:00
Marie Høgh
30
Apr
Meditativ stund
Gislinge Kirke kl. 19:00 - 20:00
Dorthe Thaulov
Maj 2024
01
Maj
Ikonskrivning
Ugerløse Kirke kl. 09:00
01
Maj
Mændenes mødested
Graverboligen Ny Kirkevej 6 kl. 10:00
01
Maj
Babysalmesang
Sankt Nikolai Kirke kl. 10:00
01
Maj
Babysalmesang
Sankt Nikolai Kirke kl. 10:00
01
Maj
Babysalmesang
Soderup Kirke kl. 10:00
01
Maj
Babysalmesang
Vipperød sognegård kl. 10:00
01
Maj
Gudstjeneste Elmelunden
Elmelunden kl. 14:30
Afventer præst
01
Maj
Kirke-biblioteket er åbent
Ugerløse Kirke kl. 17:00
01
Maj
TIDSRUM - stillegudstjeneste kl. 17.00
Orø Kirke kl. 17:00
Kærne Foersom
02
Maj
Barselscafe
Udby Kirke kl. 10:00
02
Maj
HÅNDværkstedet
Kirkeladen kl. 10:00
02
Maj
HÅNDværkstedet
Kirkeladen kl. 10:00
02
Maj
AFLYST - Kirkedetektiver
Tveje Merløse Kirke kl. 14:00
02
Maj
Folkekor
Vipperød sognegård kl. 19:00