Gå til hovedindhold
sogn.dk
provsti.dk
Frederikssund Provsti
Kalender
Kontakt
Provstioplysninger
Provst og medarb.
Provstiudvalget
Sogne i provstiet
Økonomi
Det sker i provstiet
Filtrer efter:
Gudstjenester
Arrangementer
Alle
Der er ingen forestående arrangementer indtastet
April 2024
27
Apr
Konfirmation
Oppe Sundby Kirke kl. 09:00
Sylvester Roepstorff
27
Apr
Konfirmation
Islebjerg Kirke kl. 11:00 - 12:00
Christina Holten Mølgaard
27
Apr
Konfirmation
Oppe Sundby Kirke kl. 11:00
Sylvester Roepstorff
27
Apr
Konfirmation i Skoven Kirke
Skoven Kirke kl. 11:00 - 12:00
Bettina Niemann Krarup
27
Apr
Konfirmation Græse
Græse Kirke kl. 11:00 - 11:30
Anders Niemeier Lindegaard
27
Apr
Konfirmation i Draaby Kirke
Draaby Kirke kl. 12:30 - 13:30
Malene Hasberg Kjær
27
Apr
Konfirmation i Draaby Kirke
Draaby Kirke kl. 14:30 - 15:30
Malene Hasberg Kjær
28
Apr
Konfirmation
Snostrup Kirke kl. 09:00
Mikkel Stub
28
Apr
4. s. e. påske
Kyndby Kirke kl. 09:00
Victor Graeser-Greve
28
Apr
4. s. e. påske
Kyndby Kirke kl. 09:00
Victor Graeser-Greve
28
Apr
Fromesse
Vellerup Kirke kl. 09:00 - 09:45
Jakob Holm
28
Apr
Gudstjeneste i Draaby Kirke
Draaby Kirke kl. 09:30 - 10:30
Birgit Svendsen
28
Apr
Konfirmation i Slagslunde Kirke ved Malene Graeser-Greve
Slagslunde Kirke kl. 09:30
Malene Graeser-Greve
28
Apr
Højmesse i Stenløse Kirke
Stenløse Kirke kl. 10:00
Jes H. Høck
28
Apr
Gudstjeneste
Frederikssund Kirke kl. 10:00 - 11:00
Helle Christiansen
28
Apr
Højmesse 4.s.e.påske med dåb
Islebjerg Kirke kl. 10:00
Christina Holten Mølgaard
28
Apr
Højmesse
Jørlunde Kirke kl. 10:00
28
Apr
4. søndag efter påske: Gudstjeneste i Selsø kirke v. Victor Graeser-Greve
Selsø Kirke kl. 10:00
Victor Graeser-Greve
28
Apr
Gudstjeneste Græse
Græse Kirke kl. 10:30 - 11:30
Anders Niemeier Lindegaard
28
Apr
Højmesse ved Jakob Holm med dåb
Skibby Kirke kl. 10:30 - 11:30
Jakob Holm
28
Apr
Højmesse i Smørum Kirke med dåb
Smørum Kirke kl. 10:30
Peter Otken
28
Apr
Højmesse i Ledøje kirke
Ledøje Kirke kl. 10:30
Sognepræst Mads Weng
28
Apr
Konfirmation i Slagslunde Kirke ved Malene Graeser-Greve
Slagslunde Kirke kl. 10:45
Malene Graeser-Greve
28
Apr
Konfirmation
Snostrup Kirke kl. 11:00
Mikkel Stub
28
Apr
Gudstjeneste i Skoven Kirke med kirkekaffe
Skoven Kirke kl. 11:00 - 12:00
Birgit Svendsen
28
Apr
Højmesse
Udlejre Kirke kl. 11:00
Bo Sonn
28
Apr
Højmesse
Ølstykke Kirke kl. 14:00
Bo Sonn
28
Apr
Gudstjeneste i Veksø kirke
Veksø Kirke kl. 16:00
Eskil S. Dickmeiss
28
Apr
Højmesse v. Louise Vendelbo-Gjerløv
Slangerup Kirke kl. 19:00 - 19:30
Louise Eleonora Vendelbo-Gjerløv
29
Apr
Fællesspisning
Oppe Sundby Sognehus kl. 12:30
29
Apr
Nørkle Café
Konfirmandhuset kl. 13:00
29
Apr
Korkoncert med UAK
Slangerup Kirke kl. 19:30 - 20:30
30
Apr
Morgenbøn i Overkirken
Ledøje Kirke kl. 08:30
Mads Peter Weng
30
Apr
Voksenkoret
Snostrup Præstegård kl. 10:00
30
Apr
Just Walk - Udlejre
Diverse kl. 13:00
30
Apr
Fortælling & fællesspisning
Slangerup Kirke kl. 17:00 - 19:00
30
Apr
Voksenkor
Slangerup Kirke kl. 19:00 - 21:00
30
Apr
Læsningsgudstjeneste i Overkirken
Ledøje Kirke kl. 19:00
Pastor Mads Weng
30
Apr
Stillegudstjeneste Græse
Græse Kirke kl. 20:00 - 21:00
Anders Niemeier Lindegaard
Maj 2024
01
Maj
Bibelstudiekreds
Konfirmandhuset kl. 09:00
01
Maj
Babysalmesang
Oppe Sundby Sognehus kl. 10:00
01
Maj
Babysalmesang i Slagslunde kirke
Slagslunde Kirke kl. 10:00
01
Maj
Fællessang på Porsebakken
Porsebakken kl. 10:30
Peter Otken
01
Maj
Babysalmesang
Slangerup Kirke kl. 10:30 - 12:00
01
Maj
Plejehjems gudstjeneste v. Louise Vendelbo-Gjerløv
Slangerup Kirke kl. 13:30 - 14:00
Louise Eleonora Vendelbo-Gjerløv
01
Maj
Håndarbejdscafé
Rytterskolen kl. 19:30
02
Maj
Morgensang v. Klaus Meisner
Slangerup Kirke kl. 08:30 - 09:00
Klaus Georg Meisner
02
Maj
Familiegudstjeneste
Ferslev Kirke kl. 17:00 - 17:30
Mikkel Højholt
02
Maj
Foredrag med Lone Hertz i Slagslunde Kirke
Slagslunde Kirke kl. 19:00
04
Maj
Konfirmationsgudstjeneste Græse
Græse Kirke kl. 10:00 - 10:30
Anders Niemeier Lindegaard
04
Maj
Konfirmationsgudstjeneste Græse
Græse Kirke kl. 11:30 - 12:00
Anders Niemeier Lindegaard
04
Maj
Konfirmationsgudstjeneste Græse
Græse Kirke kl. 12:30 - 13:00
Anders Niemeier Lindegaard
05
Maj
Gudstjeneste
Oppe Sundby Kirke kl. 09:00
Susanne Leiding
05
Maj
Gudstjeneste i Gerlev Kirke
Gerlev Kirke kl. 09:30 - 10:30
Malene Hasberg Kjær
05
Maj
Højmesse m konfirmation
Ølstykke Kirke kl. 09:30
Elisabeth Stage
05
Maj
Konfirmation i Slagslunde Kirke ved Malene Graeser-Greve
Slagslunde Kirke kl. 09:30
Malene Graeser-Greve
05
Maj
Højmesse i Veksø Kirke
Veksø Kirke kl. 10:00
Jes H. Høck
05
Maj
Gudstjeneste - 1 dåb
Frederikssund Kirke kl. 10:00 - 11:00
Thomas Munk Rønberg
05
Maj
5. s. e. påske
Krogstrup Kirke kl. 10:00
Ole Hansen
05
Maj
5. s. e. påske
Krogstrup Kirke kl. 10:00
Ole Hansen
05
Maj
Højmesse v. Louise Vendelbo-Gjerløv
Slangerup Kirke kl. 10:00 - 10:30
Louise Eleonora Vendelbo-Gjerløv
05
Maj
Højmesse
Jørlunde Kirke kl. 10:00
05
Maj
5. søndag efter påske: Gudstjeneste i Skuldelev kirke v. Victor Graeser-Greve
Skuldelev Kirke kl. 10:00
Victor Graeser-Greve
05
Maj
Gudstjeneste
Snostrup Kirke kl. 10:30
Susanne Leiding
05
Maj
Konfirmationsgudstjeneste Græse
Græse Kirke kl. 10:30 - 11:00
Anders Niemeier Lindegaard
05
Maj
Højmesse ved Jakob Holm
Skibby Kirke kl. 10:30 - 11:30
Jakob Holm
05
Maj
Højmesse i Smørum kirke
Smørum Kirke kl. 10:30
Edith Thingstrup
05
Maj
Højmesse i Ledøje kirke
Ledøje Kirke kl. 10:30
Pastor Mads Weng
05
Maj
Konfirmation i Slagslunde Kirke ved Malene Graeser-Greve
Slagslunde Kirke kl. 10:45
Malene Graeser-Greve
05
Maj
Gudstjeneste i Draaby Kirke med dåb og kirkekaffe
Draaby Kirke kl. 11:00 - 12:00
Malene Hasberg Kjær
05
Maj
Højmesse
Udlejre Kirke kl. 11:00
Elisabeth Stage
05
Maj
Konfirmation i Slagslunde Kirke ved Malene Graeser-Greve
Slagslunde Kirke kl. 12:00
Malene Graeser-Greve
05
Maj
Gudstjeneste i Stenløse Kirke
Stenløse Kirke kl. 16:00
Anders B. Gadegaard
05
Maj
Aftengudstjeneste
Islebjerg Kirke kl. 19:00 - 20:00
Christina Holten Mølgaard
07
Maj
Morgenbøn i Overkirken
Ledøje Kirke kl. 08:30
Mads Peter Weng
07
Maj
Voksenkoret
Snostrup Præstegård kl. 10:00
07
Maj
Just Walk - v. Ølstykke kirke
Diverse kl. 13:00
07
Maj
Litteraturkreds
Slangerup Kirke kl. 17:00 - 18:00
07
Maj
OS i Mandeklubben
Oppe Sundby Sognehus kl. 17:30
07
Maj
Voksenkor
Slangerup Kirke kl. 19:00 - 21:00
08
Maj
Babysalmesang
Oppe Sundby Sognehus kl. 10:00
08
Maj
Babysalmesang i Slagslunde kirke
Slagslunde Kirke kl. 10:00
08
Maj
Fællessang på Porsebakken
Porsebakken kl. 10:30
Mads Weng
08
Maj
Babysalmesang
Slangerup Kirke kl. 10:30 - 12:00
08
Maj
Minikonfirmand i Slagslunde kirke
Slagslunde Kirke kl. 14:15
09
Maj
Konfirmation
Oppe Sundby Kirke kl. 09:00
Mikkel Stub
09
Maj
Konfirmation Hold A
Slangerup Kirke kl. 10:00 - 11:00
NN
09
Maj
Konfirmation
Kyndby Kirke kl. 10:00
Ole Hansen
09
Maj
Konfirmation
Kyndby Kirke kl. 10:00
Ole Hansen
09
Maj
Kristi Himmelfarts dag i Slagslunde Kirke ved Malene Graeser-Greve
Slagslunde Kirke kl. 10:00
Malene Graeser-Greve
09
Maj
Højmesse i Veksø Kirke
Veksø Kirke kl. 10:00
Anders B. Gadegaard
09
Maj
Gudstjeneste
Ferslev Kirke kl. 10:30 - 11:30
Mikkel Højholt
09
Maj
Kristi Himmelfartsgudstjeneste
Ledøje Kirke kl. 10:30
Pastor Brian K. Schønberg
09
Maj
Konfirmationsgudstjeneste Sigerslevvester
Sigerslevvester Kirke kl. 10:30 - 11:00
Anders Niemeier Lindegaard
09
Maj
Konfirmation
Oppe Sundby Kirke kl. 11:00
Mikkel Stub
09
Maj
Konfirmation i Gerlev Kirke
Gerlev Kirke kl. 11:00 - 12:00
Bettina Niemann Krarup
09
Maj
Konfirmation Hold B
Slangerup Kirke kl. 12:00 - 13:00
NN
09
Maj
Konfirmation i Draaby Kirke
Draaby Kirke kl. 13:00 - 14:00
Bettina Niemann Krarup
09
Maj
Konfirmation i Draaby Kirke
Draaby Kirke kl. 15:00 - 16:00
Bettina Niemann Krarup
10
Maj
Konfirmation i Skoven Kirke
Skoven Kirke kl. 11:00 - 12:00
Malene Hasberg Kjær