Gå til hovedindhold
sogn.dk
provsti.dk
Frederiksværk Provsti
Kalender
Kontakt
Provstioplysninger
Provst og medarb.
Provstiudvalget
Sogne i provstiet
Økonomi
Lovstof
Valg til Provstiudvalg - samt til Stiftsrådet
Provstiudvalgsmøder samt Økonomisk tidsplan
Kirke-skoletjenesten i Frederiksværk provsti
Områdeorganistordningen for menighedsrådene i Gribskov kommune
Provstiet samt Provstikontoret
Det sker i provstiet
Filtrer efter:
Gudstjenester
Arrangementer
Alle
Der er ingen forestående arrangementer indtastet
Maj 2024
04
Maj
Konfirmation v KH
Lynæs Kirke kl. 09:30
Kristian Hein
04
Maj
Konfirmation v KH
Lynæs Kirke kl. 11:30
Kristian Hein
05
Maj
Gudstjeneste i Lynæs Kirke - 5. søndag efter Påsken - Joh.16, 23b-28
Lynæs Kirke kl. 09:00
Kristian Hein
05
Maj
Gudstjeneste
Blistrup Kirke kl. 09:00
Sarah Thorngreen Auken
05
Maj
Fællesgudstjeneste i Esbønderup Kirke
Esbønderup Kirke kl. 09:00
Ole Buchardt Olesen
05
Maj
Fællesgudstjeneste i Esbønderup Kirke
Esbønderup Kirke kl. 09:00
Ole Buchardt Olesen
05
Maj
Gudstjeneste Kregme
Kregme Kirke kl. 09:00
05
Maj
Gudstjenste Annisse (JvB)
Annisse Kirke kl. 09:30
Jeanne Gamél von Benzon
05
Maj
Højmesse
Valby Kirke kl. 09:30
Fritze Steiner-Johnsen
05
Maj
Gudstjeneste i Græsted Kirke, 5.s.e. påske, Johs. 17,1-11
Græsted Kirke kl. 10:00
Ole Backer Mogensen
05
Maj
Gudstjeneste i Vinderød Kirke
Vinderød Kirke kl. 10:00
Lene Funder
05
Maj
Gudstjeneste med dåb ved Ole Buchardt Olesen
Gilleleje Kirke kl. 10:30
Ole Buchardt Olesen
05
Maj
Højmesse
Søborg Kirke kl. 10:30
Sarah Maria Thorngreen Auken
05
Maj
Gudstjeneste Ølsted
Ølsted Kirke kl. 10:30
Lene Flensted Johansen
05
Maj
Gudstjeneste Ramløse (JvB)
Ramløse Kirke kl. 11:00
Jeanne Gamél von Benzon
05
Maj
Gudstjeneste i Torup Kirke - 5. søndag efter Påsken - Joh.16, 23b-28
Torup Kirke kl. 11:00
Kristian Hein
05
Maj
Fællesgudstjeneste Tibirke
Tibirke Kirke kl. 11:00
Ulrik Pilemand
05
Maj
Højmesse
Helsinge Kirke kl. 11:00
Fritze Henriette Steiner-Johnsen
05
Maj
Gudstjeneste med Melby Koret
Melby Kirke kl. 11:00
Eva Berger
05
Maj
Gudstjeneste i Laden, 5.s.e. påske, Johs. 17,1-11
Græsted Kirke kl. 11:30
Ole Backer Mogensen
05
Maj
Højskole Mozarts Tryllefløjten
Søborg Kirke kl. 11:30
05
Maj
Højskole Mozarts Tryllefløjten
Søborg Kirke kl. 11:30
05
Maj
Højskole Mozarts Tryllefløjten
Søborg Kirke kl. 11:30
05
Maj
Højskoledag med Mozarts Tryllefløjten
Søborg Kirke kl. 11:30
05
Maj
Højskoledag med Mozarts Tryllefløjten
Søborg Kirke kl. 11:30
05
Maj
Højskoledag med Mozarts Tryllefløjten
Søborg Kirke kl. 11:30
05
Maj
Højskoledag med Mozarts Tryllefløjten
Søborg Kirke kl. 11:30
05
Maj
Højskoledag med Mozarts Tryllefløjten
Søborg Kirke kl. 11:30
05
Maj
Højskoledag med Mozarts Tryllefløjten
Søborg Kirke kl. 11:30
05
Maj
Højskoledag med Mozarts Tryllefløjten
Søborg Kirke kl. 11:30
05
Maj
Højskoledag med Mozarts Tryllefløjten
Søborg Kirke kl. 11:30
06
Maj
Mandagskomsammen, tilmelding påkrævet tlf. 20 32 83 52
Strandgården kl. 10:00
06
Maj
Babysalmesang i Esbønderup Kirke
Esbønderup Kirke kl. 13:00
07
Maj
Morgensang
Strandgården kl. 09:30
07
Maj
Folkekøkken er AFLYST på grund af sygdom!
Strandgården kl. 11:00
07
Maj
Børneteater i Lynæs kirke
Lynæs Kirke kl. 17:00
07
Maj
Meditationsgudstjeneste i Torup kirke
Torup Kirke kl. 19:30
Lotte Grønborg
09
Maj
Gudstjeneste Tibirke
Tibirke Kirke kl. 09:30
Ulrik Pilemand
09
Maj
Højmesse
Valby Kirke kl. 09:30
Rikke Høyer Lentz
09
Maj
Konfirmation i Lynæs v/ LG
Lynæs Kirke kl. 09:30
Lotte Grønborg
09
Maj
Konfirmation
Blistrup Kirke kl. 10:00
Tina Hastrup von Buchwald
09
Maj
Konfirmationsgudstjeneste ved Ole Buchardt Olesen
Gilleleje Kirke kl. 10:00
Ole Buchardt Olesen
09
Maj
Konfirmation
Mårum Kirke kl. 10:00
Pia Niebuhr
09
Maj
Kr. Himmelfart i Græsted Kirke, Luk. 24,46-53
Græsted Kirke kl. 10:30
Ole Backer Mogensen
09
Maj
Kr. Himmelfart – Fællesgudstjeneste i Villingerød Kirke
Villingerød kirke kl. 10:30
Else Korsholm
09
Maj
Fællesgudstjeneste i Villingerød Kirke
Villingerød Kirke kl. 10:30
Else Korsholm
09
Maj
Gudstjeneste Vejby
Vejby Kirke kl. 11:00
Ulrik Pilemand
09
Maj
Højmesse
Helsinge Kirke kl. 11:00
Rikke Høyer Lentz
09
Maj
Konfirmation Ølsted
Ølsted Kirke kl. 11:00
Lene Flensted Johansen
09
Maj
Konfirmation i Torup v/ LG
Torup Kirke kl. 11:30
Lotte Grønborg
09
Maj
Konfirmationsgudstjeneste ved Ole Buchardt Olesem
Gilleleje Kirke kl. 12:00
Ole Buchardt Olesen
09
Maj
Konfirmation
Mårum Kirke kl. 12:00
Pia Niebuhr
09
Maj
Konfirmation Ølsted
Ølsted Kirke kl. 12:30
Lene Flensted Johansen
09
Maj
Konfirmation Ølsted
Ølsted Kirke kl. 14:00
Lene Flensted Johansen
11
Maj
Konfirmation
Blistrup Kirke kl. 10:00
Tina Hastrup von Buchwald
11
Maj
Konfirmationsgudstjeneste ved Gabrielle Togsverd-Nilausen
Gilleleje Kirke kl. 10:00
Gabrielle Togsverd-Nilausen
11
Maj
Konfirmation i Skolen ved Havet. LG
Lynæs Kirke kl. 11:30
Lotte Grønborg
12
Maj
Gudstjeneste i Torup Kirke - 6. søndag efter Påske . Joh 15, 26-16,4
Torup Kirke kl. 09:00
Karen Schroll-Fleischer
12
Maj
Gudstjeneste Ølsted
Ølsted Kirke kl. 09:00
Sophie Juel
12
Maj
Gudstjeneste i Villingerød Kirke
Villingerød Kirke kl. 09:00
Else Korsholm
12
Maj
Gudstjenste Annisse (MP)
Annisse Kirke kl. 09:30
Michael Porsager
12
Maj
Gudstjeneste Vejby (MM)
Vejby Kirke kl. 09:30
Morten Miland
12
Maj
Højmesse
Valby Kirke kl. 09:30
Fritze Steiner-Johnsen
12
Maj
Gudstjeneste i Frederiksværk Kirke
Frederiksværk Kirke kl. 10:00
Jan Carl Jacobsen
12
Maj
Gudstjeneste i Græsted Kirke, 6.s.e. påske, Johs. 17,20-26
Græsted Kirke kl. 10:30
Troels Toft
12
Maj
Gudstjeneste med dåb ved Ole Buchardt Olesen
Gilleleje Kirke kl. 10:30
Ole Buchardt Olesen
12
Maj
Gudstjeneste
Blistrup Kirke kl. 10:30
Tina Buchwald
12
Maj
Gudstjeneste i Esbønderup Kirke
Esbønderup Kirke kl. 10:30
Else Korsholm
12
Maj
Gudstjeneste i Lynæs Kirke - 6. søndag efter Påske . Joh 15, 26-16,4
Lynæs Kirke kl. 11:00
Karen Schroll-Fleischer
12
Maj
Gudstjeneste Tibirke (MM)
Tibirke Kirke kl. 11:00
Morten Miland
12
Maj
Gudstjeneste Ramløse med kor (MP)
Ramløse Kirke kl. 11:00
Michael Porsager
12
Maj
Højmesse
Helsinge Kirke kl. 11:00
Fritze Steiner-Johnsen
12
Maj
Gudstjeneste
Melby Kirke kl. 11:00
Ivan L. Jakobsen
12
Maj
Forårskoncert med LYKK
Lynæs Kirke kl. 16:00
12
Maj
Koncert med Det Unge Vokalensemble
Søborg Kirke kl. 16:30
13
Maj
Babysalmesang i Esbønderup Kirke
Esbønderup Kirke kl. 13:00
14
Maj
Andagt på Ellen Marie ved Gabrielle Togsverd-Nilausen
Ellen Marie Hjemmet kl. 11:00
Gabrielle Togsverd-Nilausen
14
Maj
Andagt på Bakkebo ved Gabrielle Togsverd-Nilausen
Altiden Bakkebo Omsorgscenter kl. 13:00
Gabrielle Togsverd-Nilausen
14
Maj
Sorggruppe
Gilleleje Sognegård kl. 14:00
14
Maj
Børneteater i Lynæs kirke
Lynæs Kirke kl. 17:00
14
Maj
Menighedsmøde og orienteringsmøde om valg til menighedsråd
Strandgården kl. 19:00
14
Maj
Orienteringsmøde
Annisse Kirke kl. 19:00
14
Maj
Orienteringsmøde
Ramløse Kirke kl. 19:00
14
Maj
Menighedsmøde og orientering om det kommende menighedsrådsvalg
Græsted Kirke kl. 19:00
15
Maj
Sognegårdscafe
Gilleleje Kirke kl. 14:00
15
Maj
Gillelejekorets forårskoncert
Gilleleje Kirke kl. 19:00
16
Maj
Andagt på Bavne Ager ved Gabrielle Togsverd-Nilausen
Bavne Ager kl. 11:00
Gabrielle Togsverd-Nilausen
16
Maj
Gudstjeneste i Vinderød Kirke
Vinderød Kirke kl. 17:00
Tina Folke Drigsdahl
16
Maj
Stilfærdig klaverkoncert 3
Græsted Kirke kl. 19:30
17
Maj
Herre frokost
Strandgården kl. 12:00
19
Maj
Gudstjeneste i Lynæs Kirke - Pinsedag - Joh 14, 22-31
Lynæs Kirke kl. 09:00
Lotte Grønborg
19
Maj
Pinsedagsgudstjeneste i Esbønderup Kirke
Esbønderup Kirke kl. 09:00
Else Korsholm
19
Maj
Gudstjeneste Kregme
Kregme Kirke kl. 09:00
Lene Flensted Johansen
19
Maj
Gudstjeneste Ramløse (MP)
Ramløse Kirke kl. 09:30
Michael Porsager
19
Maj
Pinsegudstjeneste Tibirke
Tibirke Kirke kl. 09:30
Ulrik Pilemand
19
Maj
Udendørs gudstjeneste i Vinderød Kirkegård
Vinderød Kirke kl. 10:00
Tina Folke Drigsdahl
19
Maj
Pinsedag i Græsted Kirke, Johs. 14,15-21
Græsted Kirke kl. 10:30
Troels Toft & Ole Backer Mogensen
19
Maj
Pinsedag – Gudstjeneste
Blistrup Kirke kl. 10:30
Tina Buchwald
19
Maj
Pinsegudstjeneste
Søborg Kirke kl. 10:30
Sarah Thorngreen Auken
19
Maj
Pinsegudstjeneste
Villingerød Kirke kl. 10:30
Else Korsholm