Gå til hovedindhold
sogn.dk
provsti.dk
Holbæk Provsti
Kalender
Kontakt
Provstioplysninger
Provst og medarb.
Provstiudvalget
Sogne i provstiet
Økonomi
Det sker i provstiet
Filtrer efter:
Gudstjenester
Arrangementer
Alle
Der er ingen forestående arrangementer indtastet
Marts 2024
28
Mar
Gudstjeneste - Skærtorsdag
Tuse Kirke kl. 19:30
Birgitte Haahr
29
Mar
Højmesse - Langfredag
Sankt Nikolai Kirke kl. 10:00
Gunder Gundersen
29
Mar
Liturgisk gudstjeneste u/ nadver m. læsninger og musik - Langfredag
Butterup Kirke kl. 10:00
Pia Heegaard Lorentzen
29
Mar
Gudstjeneste
Tveje Merløse Kirke kl. 10:00
Steen Nehrkorn Nielsen
29
Mar
Langfredagsgudstjeneste v. Cecilie Ahlmann Raaberg
Ågerup Kirke kl. 10:00
Cecilie Ahlmann Raaberg
29
Mar
Stemningsfuld gudstjeneste m. musik og læsninger
Holmstrup Kirke kl. 10:00
Karin Wandall
29
Mar
Gudstjeneste
Store Tåstrup Kirke kl. 10:00
Mads Zachodnik
29
Mar
Langfredagsgudstjeneste
Frydendal Kirke kl. 10:30
Katja Ambeck Bendix
29
Mar
Langfredagsgudstjeneste
Kundby Kirke kl. 10:30
Lene Wadskær
29
Mar
Gudstjeneste Nr. Jernløse
Nørre Jernløse Kirke kl. 10:30
Samuel Leth-Larsen
29
Mar
Langfredags gudstjeneste med meditation over de 7 korsord vekslende med salmer og musikalske indslag
Orø Kirke kl. 11:00
Kærne Foersom
29
Mar
Musikgudstjeneste
Gislinge Kirke kl. 13:00 - 14:00
Mikkel Vale,Dorthe Thaulov
29
Mar
Langfredagsgudstjeneste
Ugerløse Kirke kl. 14:00
Pastor Mikaelsson
29
Mar
Gudstjeneste
Hjembæk Kirke kl. 14:00
Asbjørn Janke Hansen
29
Mar
Langfredagsgudstjeneste i Hørby Kirke
Hørby Kirke kl. 17:00
Mikkel Vale
29
Mar
Sognearrangement
Søstrup Kirke kl. 19:00
30
Mar
Vågenat
Sankt Nikolai Kirke kl. 17:00
Marie Høgh, Gunder Gundersen, Steen Nehrkorn Nielsen, Anita Obeling Kring, Christoffer Sørensen...
30
Mar
Påskenat i Hagested Kirke
Hagested Kirke kl. 21:00
Mikkel Vale
31
Mar
Gudstjeneste Kvanløse
Kvanløse Kirke kl. 09:00
Samuel Leth-Larsen
31
Mar
Gudstjeneste
Sønder Jernløse Kirke kl. 09:00
Line Krogsgaard
31
Mar
Gudstjeneste
Jyderup Kirke kl. 09:30
Louise Joensen
31
Mar
Gudstjeneste u. nadver
Mørkøv Kirke kl. 09:45
Karsten Bjerreskov Farup
31
Mar
Højmesse
Sankt Nikolai Kirke kl. 10:00
Hanne Mejlhede
31
Mar
Gudstjeneste påskesøndag med festlig stemning
Orø Kirke kl. 10:00
Kærne Foersom
31
Mar
Højmesse i Udby Kirke
Udby Kirke kl. 10:00
Mikkel Vale
31
Mar
Højmesse med dåb
Tveje Merløse Kirke kl. 10:00
Kim Sørensen
31
Mar
Påskedagsgudstjeneste
Ugerløse Kirke kl. 10:00
Sara Mikaelsson
31
Mar
Højmesse - Påskedag med dåb
Butterup Kirke kl. 10:00
Birgitte Haahr
31
Mar
Påskegudstjeneste v. Jon Skjold Henriksen
Ågerup Kirke kl. 10:00
Jon Skjold Henriksen
31
Mar
Påskedag
Gislinge Kirke kl. 10:00 - 11:00
Dorthe Thaulov
31
Mar
Gudstjeneste
Store Tåstrup Kirke kl. 10:00
Mads Zachodnik
31
Mar
Påskedag
Kundby Kirke kl. 10:30
Lene Wadskær
31
Mar
Gudstjeneste
Svinninge Kirke kl. 10:30
Mette Kruse Andersen
31
Mar
Gudstjeneste Nr. Jernløse
Nørre Jernløse Kirke kl. 10:30
Samuel Leth-Larsen
31
Mar
Højmesse
Søstrup Kirke kl. 10:30
Line Krogsgaard
31
Mar
Gudstjeneste m. nadver
Skamstrup Kirke kl. 11:00
Karsten Bjerreskov Farup
31
Mar
Gudstjeneste
Holmstrup Kirke kl. 11:00
Louise Joensen
April 2024
01
Apr
Gudstjeneste
Kundby Kirke kl. 00:00
Lene Wadskær
01
Apr
2. Påskedagsgudstjeneste
Ugerløse Kirke kl. 09:00
Pernille Svenningsen
01
Apr
Gudstjeneste
Store Tåstrup Kirke kl. 09:00
Meghan Welsch Jakobsen
01
Apr
Højmesse - 2. påskedag
Sankt Nikolai Kirke kl. 10:00
Marie Høgh
01
Apr
Højmesse - 2. påskedag - m. voksenkoret
Tuse Kirke kl. 10:00
Pia Heegaard Lorentzen
01
Apr
2. påskedag - salmegudstjeneste v. Cecilie Ahlmann Raaberg
Sønder Asmindrup Kirke kl. 10:00
Cecilie Ahlmann Raaberg
01
Apr
Gudstjeneste
Jyderup Kirke kl. 10:00
Karin Wandall
01
Apr
Anden påskedag
Gislinge Kirke kl. 10:00 - 11:00
Dorthe Thaulov
01
Apr
Familiegudstjeneste - Luk lyset ind
Skamstrup Kirke kl. 10:30
Katja Ambeck Bendix
01
Apr
Gudstjeneste Nr. Jernløse
Nørre Jernløse Kirke kl. 10:30
Line Krogsgaard
01
Apr
Vandregudstjeneste
Søstrup Kirke kl. 11:30
Line Krogsgaard
01
Apr
Musikgudstjeneste i Hørby Kirke
Hørby Kirke kl. 16:00
Mikkel Vale
01
Apr
Musikgudstjeneste
Tveje Merløse Kirke kl. 19:00
Mette Brunshuus
02
Apr
Gudstjeneste på Fjordstjernen
Fjordstjernen kl. 13:15
Mette Brunshuus
02
Apr
Studiekreds
Sankt Nikolai Kirke kl. 17:00
02
Apr
Omkring et flygel
Vipperød sognegård kl. 19:00
03
Apr
TIDSRUM - stillegudstjeneste kl. 17.00
Orø Kirke kl. 00:00
Kærne Foersom
03
Apr
Ikonskrivning
Ugerløse Kirke kl. 09:00
03
Apr
Mændenes mødested
Graverboligen Ny Kirkevej 6 kl. 10:00
03
Apr
Babysalmesang
Vipperød sognegård kl. 10:00
03
Apr
Babysalmesang
Soderup Kirke kl. 10:00
03
Apr
Gudstjeneste Elmelunden
Elmelunden kl. 14:30
Karin Wandall
03
Apr
Kirke-biblioteket er åbent
Ugerløse Kirke kl. 17:00
04
Apr
Provstesyn Hagested Kirke
Hagested Kirke kl. 13:30
04
Apr
Tuse Aktive Center gudstjeneste
kl. 14:00
Pia Heegaard Lorentzen
04
Apr
Menighedsrådsmøde Hagested
kl. 16:30
04
Apr
Folkekor
Vipperød sognegård kl. 19:00
04
Apr
Fællessangsaften
Kirkeladen kl. 19:00
07
Apr
Morgengudstjeneste
Ugerløse Kirke kl. 09:00
Svenningsen
07
Apr
Gudstjeneste
Søstrup Kirke kl. 09:00
Samuel Leth-Larsen
07
Apr
Gudstjeneste
Holmstrup Kirke kl. 09:30
Louise Joensen
07
Apr
Gudstjeneste u. nadver
Mørkøv Kirke kl. 09:45
Karsten Bjerreskov Farup
07
Apr
Højmesse
Sankt Nikolai Kirke kl. 10:00
Hanne Mejlhede
07
Apr
Højmesse m. dåb
Tuse Kirke kl. 10:00
Pia Heegaard Lorentzen
07
Apr
Højmesse med kor
Tveje Merløse Kirke kl. 10:00
Steen Nehrkorn Nielsen
07
Apr
Gudstjeneste i Ågerup Kirke v. Jon Skjold Henriksen
Ågerup Kirke kl. 10:00
Jon Skjold Henriksen
07
Apr
Gudstjeneste
Store Tåstrup Kirke kl. 10:00
Mads Zachodnik
07
Apr
1. s. e. påske
Gislinge Kirke kl. 10:00 - 11:00
Dorthe Thaulov
07
Apr
Gudstjeneste
Kundby Kirke kl. 10:30
Lene Wadskær
07
Apr
Gudstjeneste
Svinninge Kirke kl. 10:30
Asbjørn Janke Hansen
07
Apr
Gudstjeneste Kvanløse
Kvanløse Kirke kl. 10:30
Samuel Leth-Larsen
07
Apr
Gudstjeneste
Jyderup Kirke kl. 11:00
Louise Joensen
07
Apr
Gudstjeneste m. nadver
Skamstrup Kirke kl. 11:00
Karsten Bjerreskov Farup
07
Apr
Sorggudstjeneste i Hagested Kirke
Hagested Kirke kl. 16:00
Thomas Gudbergsen
07
Apr
Forårskoncert
Holmstrup Kirke kl. 16:00
08
Apr
Babysalmesang
Sognegården kl. 10:00
08
Apr
Babysalmesang
Kirkeladen kl. 10:00
08
Apr
Børnekor
Jyderup Kirke kl. 13:00
08
Apr
Tumlingesalmesang
Kirkeladen kl. 16:00
09
Apr
Hverdagsgudstjeneste
Svinninge Kirke kl. 17:00
Asbjørn Janke Hansen
09
Apr
Menighedsrådsmøde Tuse Næs
Udby Kirke kl. 19:00
09
Apr
"Om Dannebrog jeg veed..."
Store Tåstrup Kirke kl. 19:00
09
Apr
Menighedsrådsmøde
Sankt Nikolai Kirke kl. 19:00
09
Apr
Koncertandagt: Ord og Musik om kærlighed
Sønder Asmindrup Kirke kl. 19:30
Cecilie Ahlmann Raaberg
10
Apr
Babysalmesang
Vipperød sognegård kl. 10:00
10
Apr
Babysalmesang
Sankt Nikolai Kirke kl. 10:00
10
Apr
Babysalmesang
Soderup Kirke kl. 10:00
10
Apr
Plejehjemsgudstjeneste på Samsøvej
Sankt Nikolai Kirke kl. 11:00
Lisa Joshi
10
Apr
Andagt, musik og cafehygge
Mårsø Ældrecenter kl. 13:00
Mikkel Vale
10
Apr
Nørkleeftermiddag
Sankt Nikolai Kirke kl. 14:00
10
Apr
TIDSRUM - stillegudstjeneste kl. 17.00
Orø Kirke kl. 17:00
Kærne Foersom
10
Apr
Onsdagsspisning
Ugerløse Kirke kl. 18:00
11
Apr
Café - "Den danske sang"
Kirkeladen kl. 14:00