Gå til hovedindhold
sogn.dk
provsti.dk
Frederiksværk Provsti
Kalender
Kontakt
Provstioplysninger
Provst og medarb.
Provstiudvalget
Sogne i provstiet
Økonomi
Lovstof
Valg til Provstiudvalg - samt til Stiftsrådet
Provstiudvalgsmøder samt Økonomisk tidsplan
Kirke-skoletjenesten i Frederiksværk provsti
Områdeorganistordningen for menighedsrådene i Gribskov kommune
Provstiet samt Provstikontoret
Det sker i provstiet
Filtrer efter:
Gudstjenester
Arrangementer
Alle
Der er ingen forestående arrangementer indtastet
Marts 2024
30
Mar
Påskelørdagsandagt - Tibirke
Tibirke Kirke kl. 19:30
Jeanne von Benzon
31
Mar
Gudstjeneste i Lynæs Kirke - Påskedag - Matt; 28, 1-8
Lynæs Kirke kl. 09:00
Lotte Grønborg
31
Mar
Påskedagsgudstjeneste i Esbønderup Kirke - Sommertid
Esbønderup Kirke kl. 09:00
Else Korsholm
31
Mar
Gudstjeneste Ramløse (MP)
Ramløse Kirke kl. 09:30
Michael Porsager
31
Mar
Gudstjeneste Tibirke
Tibirke Kirke kl. 09:30
Jeanne von Benzon
31
Mar
Gudstjeneste i Frederiksværk Kirke
Frederiksværk Kirke kl. 10:00
Tina Folke Drigsdahl
31
Mar
Påskedagsgudstjeneste – Sommertid
Blistrup Kirke kl. 10:30
Tina Hastrup von Buchwald
31
Mar
Påskedag i Græsted Kirke, Matt. 28,1-8 - Sommertid
Græsted Kirke kl. 10:30
Ole Backer Mogensen & Troels Toft
31
Mar
Påskegudstjeneste ved Gabrielle Togsverd-Nilausen
Gilleleje Kirke kl. 10:30
Gabrielle Togsverd-Nilausen
31
Mar
Påskedag Ølsted
Ølsted Kirke kl. 10:30
Lene Flensted Johansen
31
Mar
Påskegudstjeneste
Søborg Kirke kl. 10:30
Sarah Auken
31
Mar
Påskedagsgudstjeneste i Villingerød Kirke – sommertid
Villingerød Kirke kl. 10:30
Else Korsholm
31
Mar
Gudstjenste Annisse (MP)
Annisse Kirke kl. 11:00
Michael Porsager
31
Mar
Gudstjeneste
Melby Kirke kl. 11:00
Eva Berger
31
Mar
Gudstjeneste i Torup Kirke - Påskedag - Matt; 28, 1-8
Torup Kirke kl. 11:00
Lotte Grønborg
31
Mar
Gudstjenste med klarinet
Mårum Kirke kl. 11:00
Pia Niebuhr
31
Mar
Påskedag Højmesse
Helsinge Kirke kl. 11:00
Kenneth Lund Sørensen
31
Mar
Højmesse (kl. 11)
Valby Kirke kl. 11:00
Fritze Steiner-Johnsen
31
Mar
Gudstjeneste Vejby
Vejby Kirke kl. 11:00
Jeanne von Benzon
April 2024
01
Apr
Gudstjeneste Ramløse (Morten Miland)
Ramløse Kirke kl. 09:30
Morten Miland
01
Apr
Højmesse
Valby Kirke kl. 09:30
Sophie Juel
01
Apr
Gudstjeneste i Vinderød Kirke
Vinderød Kirke kl. 10:00
Jan Carl Jacobsen
01
Apr
2. påskedag – Gudstjeneste
Blistrup Kirke kl. 10:30
Tina Hastrup von Buchwald
01
Apr
2. påskedag i Græsted Kirke, Johs. 20,1-18
Græsted Kirke kl. 10:30
Troels Toft
01
Apr
2. Påskedagsgudstjeneste ved Ole Buchardt Olesen
Gilleleje Kirke kl. 10:30
Ole Buchardt Olesen
01
Apr
2. Påskedag Kregme
Kregme Kirke kl. 10:30
Dennis Jelstrup
01
Apr
Familiegudstjeneste og æggejagt!
Søborg Kirke kl. 10:30
Sarah Auken
01
Apr
2. påskedag - Påskevandring fra Villingerød Kirke
Esbønderup Kirke kl. 10:30
Else Korsholm
01
Apr
2. påskedag – Påskevandring fra Villingerød Kirke
Villingerød Kirke kl. 10:30
Else Korsholm
01
Apr
Gudstjeneste
Melby Kirke kl. 11:00
Eva Berger
01
Apr
Gudstjeneste i Lynæs Kirke - 2.Påskedag -Johs. 20, 1-18
Lynæs Kirke kl. 11:00
Kristian Hein
01
Apr
Familiegudstjeneste
Helsinge Kirke kl. 11:00
Rikke Høyer Lentz
01
Apr
Fællesgudstjeneste Vejby
Vejby Kirke kl. 11:00
Morten Miland
02
Apr
Sorggruppe
Vejby Kirke kl. 10:00
02
Apr
Familiegudstjeneste Ølsted
Ølsted Kirke kl. 17:30
Lene Flensted Johansen
03
Apr
Fordybelsesgruppe
Kirkehuset i Annisse kl. 13:30
03
Apr
Sognegårdscafe
Gilleleje Kirke kl. 14:00
04
Apr
Jazz Café
Sognelængen kl. 15:00
04
Apr
Gudstjeneste i Vinderød Kirke
Vinderød Kirke kl. 17:00
Tina Folke Drigsdahl
04
Apr
Jazz Café
Sognelængen kl. 20:00
05
Apr
Fredagsmøde: Sarah Auken – Om Gud og Dolly Parton
Kirkeladen i Blistrup kl. 10:00
05
Apr
Herrefrokost
Strandgården kl. 12:00
05
Apr
Fredagsbar
Sognelængen kl. 15:00
05
Apr
Langbordsmiddag
Græsted Kirke kl. 17:00
05
Apr
Langbordsmiddag
Græsted Kirke kl. 17:00
05
Apr
Langbordsmiddag
Græsted Kirke kl. 17:00
07
Apr
Gudstjeneste i Lynæs Kirke - 1. s. e. påske - Johs.21, 15-19
Lynæs Kirke kl. 09:00
Karen Schroll-Fleischer
07
Apr
Gudstjeneste
Blistrup Kirke kl. 09:00
Ole Buchardt Olesen
07
Apr
Gudstjeneste Kregme
Kregme Kirke kl. 09:00
Dennis Jelstrup
07
Apr
Gudstjeneste i Esbønderup Kirke
Esbønderup Kirke kl. 09:00
Else Korsholm
07
Apr
Gudstjeneste Ramløse (MP)
Ramløse Kirke kl. 09:30
Michael Porsager
07
Apr
Højmesse
Helsinge Kirke kl. 09:30
Kenneth Lund Sørensen
07
Apr
Gudstjeneste i Græsted Kirke, 1.s.e.påske, Johs. 21,15-19
Græsted Kirke kl. 10:00
Troels Toft
07
Apr
Gudstjeneste i Vinderød Kirke
Vinderød Kirke kl. 10:00
Tina Folke Drigsdahl
07
Apr
Gudstjeneste ved Ole Buchardt Olesen
Gilleleje Kirke kl. 10:30
Ole Buchardt Olesen
07
Apr
Balletgudstjeneste
Søborg Kirke kl. 10:30
Sarah Maria Thorngreen Auken
07
Apr
Gudstjeneste Ølsted
Ølsted Kirke kl. 10:30
Kristian Hein
07
Apr
Gudstjeneste i Villingerød Kirke
Villingerød Kirke kl. 10:30
Else Korsholm
07
Apr
Gudstjenste Annisse (MP)
Annisse Kirke kl. 11:00
Michael Porsager
07
Apr
Gudstjeneste i Torup Kirke - 1. s. e. påske - Johs.21, 15-19
Torup Kirke kl. 11:00
Karen Schroll-Fleischer
07
Apr
Højmesse
Valby Kirke kl. 11:00
Kenneth Lund Sørensen
07
Apr
Ladegudstjeneste, 1.s.e.påske, Johs. 21,15-19
Græsted Kirke kl. 11:30
Troels Toft m.fl.
07
Apr
Ole Worm og Karin Eklund, klaver
Lynæs Kirke kl. 15:00
08
Apr
Nørklerne
Kirkeladen i Blistrup kl. 13:30
09
Apr
Morgen sang
Strandgården kl. 09:30
09
Apr
Andagt på Ellen Marie ved Ole Buchardt Olesen
Ellen Marie Hjemmet kl. 11:00
Ole Buchardt Olesen
09
Apr
Andagt på Bakkebo ved Ole Buchardt Olesen
Altiden Bakkebo Omsorgscenter kl. 13:00
Ole Buchardt Olesen
09
Apr
Johannes-evangeliet
Gilleleje Sognegård kl. 14:00
09
Apr
Børneteater i Lynæs kirke
Lynæs Kirke kl. 17:00
09
Apr
Meditationsgudstjeneste i Torup kirke
Torup Kirke kl. 19:30
Lotte Grønborg
10
Apr
Gudstjenesteforberedelse
Villingerød Kirke kl. 17:00
10
Apr
Trio-Toner
Gilleleje Kirke kl. 19:30
11
Apr
Andagt på Bavne Ager ved Ole Buchardt Olesen
Bavne Ager kl. 11:00
Ole Buchardt Olesen
11
Apr
Gudstjeneste i Frederiksværk Kirke
Frederiksværk Kirke kl. 17:00
Lene Funder
14
Apr
Gudstjeneste i Torup Kirke - 2. s. e. påske - Johs. 10, 22-30
Torup Kirke kl. 09:00
Lotte Grønborg
14
Apr
Gudstjeneste
Blistrup Kirke kl. 09:00
Ole Backer Mogensen
14
Apr
Gudstjeneste Ølsted
Ølsted Kirke kl. 09:00
Lene Flensted Johansen
14
Apr
Gudstjeneste i Villingerød Kirke
Villingerød Kirke kl. 09:00
Else Korsholm
14
Apr
Gudstjenste Annisse (MP)
Annisse Kirke kl. 09:30
Michael Porsager
14
Apr
Højmesse
Valby Kirke kl. 09:30
Fritze Steiner-Johnsen
14
Apr
Gudstjeneste Tibirke
Tibirke Kirke kl. 09:30
Jeanne von Benzon
14
Apr
Gudstjeneste i Frederiksværk Kirke
Frederiksværk Kirke kl. 10:00
Lene Funder
14
Apr
Gudstjeneste, 2. s.e.påske, Johs. 10,22-30
Græsted Kirke kl. 10:30
Ole Backer Mogensen
14
Apr
Gudstjeneste ved Ole Buchardt Olesen
Gilleleje Kirke kl. 10:30
Ole Buchardt Olesen
14
Apr
Gudstjeneste Kregme
Kregme Kirke kl. 10:30
Lene Flensted Johansen
14
Apr
Gudstjeneste i Esbønderup Kirke
Esbønderup Kirke kl. 10:30
Else Korsholm
14
Apr
Gudstjeneste Ramløse (MP)
Ramløse Kirke kl. 11:00
Michael Porsager
14
Apr
Gudstjeneste i Lynæs Kirke - 2. s. e. påske - Johs. 10, 22-30
Lynæs Kirke kl. 11:00
Lotte Grønborg
14
Apr
Højmesse
Helsinge Kirke kl. 11:00
Fritze Steiner-Johnsen
14
Apr
Gudstjeneste Vejby
Vejby Kirke kl. 11:00
Jeanne von Benzon
14
Apr
Gudstjenste
Mårum Kirke kl. 11:00
Pia Niebuhr
15
Apr
Nørklerne
Kirkeladen i Blistrup kl. 13:30
16
Apr
Sorggruppe
Vejby Kirke kl. 10:00
16
Apr
Orfeus Balkan Ensemble-koncert
Esbønderup Kirke kl. 20:00
17
Apr
Fordybelsesgruppe
Kirkehuset i Annisse kl. 13:30
17
Apr
Sognegårdscafe
Gilleleje Kirke kl. 14:00
17
Apr
Gudstjenesteforberedelse
Villingerød Kirke kl. 17:00
17
Apr
Menighedsrådsmøde. Denne aften kun for MR-medlemmer.
Gilleleje Sognegård kl. 19:00
18
Apr
Gudstjeneste i Vinderød Kirke
Vinderød Kirke kl. 17:00
Jan Carl Jacobsen
20
Apr
Konfirmationer Alme Skole
Græsted Kirke kl. 09:30
Ole Backer Mogensen