Gå til hovedindhold
sogn.dk
provsti.dk
Frederiksværk Provsti
Kalender
Kontakt
Provstioplysninger
Provst og medarb.
Provstiudvalget
Sogne i provstiet
Økonomi
Lovstof
Valg til Provstiudvalg - samt til Stiftsrådet
Provstiudvalgsmøder samt Økonomisk tidsplan
Kirke-skoletjenesten i Frederiksværk provsti
Områdeorganistordningen for menighedsrådene i Gribskov kommune
Provstiet samt Provstikontoret
Det sker i provstiet
Filtrer efter:
Gudstjenester
Arrangementer
Alle
Der er ingen forestående arrangementer indtastet
April 2024
20
Apr
Konfirmationer Alme Skole
Græsted Kirke kl. 09:30
Ole Backer Mogensen
20
Apr
Dåbsgudstjeneste i Ramløse (MP)
Ramløse Kirke kl. 10:00
Michael Porsager
20
Apr
Konfirmation 8.1
Helsinge Kirke kl. 10:00
Rikke Høyer Lentz
20
Apr
Dåbsgudstjeneste i Annisse (MP)
Annisse Kirke kl. 12:00
Michael Porsager
20
Apr
Konfirmation 8.2
Helsinge Kirke kl. 12:00
Fritze Steiner-Johnsen
20
Apr
Konfirmation 8.3
Helsinge Kirke kl. 14:00
Rikke Høyer Lentz
21
Apr
Gudstjeneste i Lynæs Kirke - 3. søndag efter påsken -Joh 16-16-22
Lynæs Kirke kl. 09:00
Karen Schroll-Fleischer
21
Apr
Gudstjeneste Kregme
Kregme Kirke kl. 09:00
Lene Flensted Johansen
21
Apr
Fællesgudstjeneste i Esbønderup Kirke
Esbønderup Kirke kl. 09:00
Tina Buchwald
21
Apr
Fællesgudstjeneste i Esbønderup Kirke
Esbønderup Kirke kl. 09:00
Tina Buchwald
21
Apr
Højmesse
Valby Kirke kl. 09:30
Rikke Høyer Lentz
21
Apr
Gudstjeneste Vejby
Vejby Kirke kl. 09:30
Ulrik Pilemand
21
Apr
Gudstjeneste i Græsted Kirke, 3.s.e.påske, Johs. 14,1-11
Græsted Kirke kl. 10:00
Troels Toft
21
Apr
Gudstjeneste i Vinderød Kirke
Vinderød Kirke kl. 10:00
Jan Carl Jacobsen
21
Apr
Gudstjeneste med dåb ved Gabrielle Togsverd-Nilausen
Gilleleje Kirke kl. 10:30
Gabrielle Togsverd-Nilausen
21
Apr
Gudstjeneste
Blistrup Kirke kl. 10:30
Tina Buchwald
21
Apr
Gudstjeneste Ølsted
Ølsted Kirke kl. 10:30
Lene Flensted Johansen
21
Apr
Højmesse
Søborg Kirke kl. 10:30
Leif Holmstrøm
21
Apr
Gudstjeneste Ramløse (MP)
Ramløse Kirke kl. 11:00
Michael Porsager
21
Apr
Højmesse
Helsinge Kirke kl. 11:00
Rikke Høyer Lentz
21
Apr
Gudstjeneste i Torup Kirke - 3. søndag e. påsken - Joh. 16. 16-22
Torup Kirke kl. 11:00
Karen Schroll-Fleischer
21
Apr
Gudstjeneste Tibirke
Tibirke Kirke kl. 11:00
Ulrik Pilemand
21
Apr
Gudstjeneste
Mårum Kirke kl. 11:00
Pia Niebuhr
21
Apr
Gudstjeneste i Præstegårdsladen, 3.s.e.påske, Johs. 14,1-11
Græsted Kirke kl. 11:30
Ole Backer Mogensen
21
Apr
Søndagsmatine med gypsy jazz
Ramløse Kirke kl. 15:00
22
Apr
Babysalmesang i Esbønderup Kirke
Esbønderup Kirke kl. 13:00
23
Apr
Foredrag v/ Kristian Hein
Strandgården kl. 19:30
24
Apr
Konfirmander
Blistrup Kirke kl. 08:00
24
Apr
Kirkeskib og Børnebøf
Gilleleje Kirke kl. 17:00
Ole Buchardt Olesen & Gabrielle Togsverd-Nilausen
25
Apr
Gudstjeneste i Frederiksværk Kirke
Frederiksværk Kirke kl. 17:00
Tina Folke Drigsdahl
25
Apr
Store bededagsaftengudstjeneste
Søborg Kirke kl. 19:00
Sarah Auken
25
Apr
Bededagsgudstjeneste
Gilleleje Kirke kl. 19:00
Ole Buchardt Olesen
26
Apr
Gudstjeneste i Torup Kirke - Bededag - Matt. 3, 1-10
Torup Kirke kl. 19:00
Lotte Grønborg
27
Apr
Konfirmationer Gribskolen
Græsted Kirke kl. 09:30
Ole Backer Mogensen
27
Apr
Konfirmation 8.4
Helsinge Kirke kl. 10:00
Jan Jacobsen
27
Apr
Konfirmation Vejby
Vejby Kirke kl. 10:00
Ulrik Pilemand
27
Apr
Konfirmation
Søborg Kirke kl. 11:00
Sarah Auken
27
Apr
Konfirmation Kregme
Kregme Kirke kl. 11:00
Lene Flensted Johansen
27
Apr
Konfirmation 8 N
Helsinge Kirke kl. 12:00
Fritze Steiner-Johnsen
27
Apr
Konfirmation 8 P
Helsinge Kirke kl. 14:00
Fritze Steiner-Johnsen
28
Apr
Gudstjeneste i Torup Kirke - 4. søndag efter Påsken. Joh 16, 5-15
Torup Kirke kl. 09:00
Lotte Grønborg
28
Apr
Gudstjeneste Ølsted
Ølsted Kirke kl. 09:00
Lene Funder
28
Apr
Gudstjeneste Ramløse (JvB)
Ramløse Kirke kl. 09:30
Jeanne Gamél von Benzon
28
Apr
Højmesse
Helsinge Kirke kl. 09:30
Kenneth Lund Sørensen
28
Apr
Konfirmation Vejby
Vejby Kirke kl. 10:00
Ulrik Pilemand
28
Apr
Konfirmationer Gribskolen
Græsted Kirke kl. 10:30
Troels Toft
28
Apr
Gudstjeneste ved Gabrielle Togsverd-Nilausen
Gilleleje Kirke kl. 10:30
Gabrielle Togsverd-Nilausen
28
Apr
Gudstjeneste
Blistrup Kirke kl. 10:30
Tina Buchwald
28
Apr
Fællesgudstjeneste i Villingerød Kirke
Esbønderup Kirke kl. 10:30
Else Korsholm
28
Apr
Fællesgudstjeneste i Villingerød Kirke
Villingerød Kirke kl. 10:30
Else Korsholm
28
Apr
Gudstjenste Annisse (JvB)
Annisse Kirke kl. 11:00
Jeanne Gamél von Benzon
28
Apr
Gudstjeneste i Lynæs Kirke - 4. søndag efter Påsken. Joh 16, 5-15
Lynæs Kirke kl. 11:00
Lotte Grønborg
28
Apr
Højmesse
Valby Kirke kl. 11:00
Kenneth Lund Sørensen
28
Apr
Gudstjeneste
Mårum Kirke kl. 11:00
Pia Niebuhr
28
Apr
Søndagsmatiné med Nordsjællands kammerkor
Ramløse Kirke kl. 15:00
29
Apr
Babysalmesang i Esbønderup Kirke
Esbønderup Kirke kl. 13:00
30
Apr
Sorggruppe
Vejby Kirke kl. 10:00
30
Apr
Sorggruppe
Gilleleje Sognegård kl. 14:00
Maj 2024
01
Maj
Sognegårdscafe
Gilleleje Kirke kl. 14:00
02
Maj
Jazz Café
Sognelængen kl. 15:00
02
Maj
Jazz Café
Sognelængen kl. 20:00
02
Maj
Jazz Café
Sognelængen kl. 20:00
03
Maj
Herrefrokost
Strandgården kl. 12:00
03
Maj
Langbordsmiddag
Græsted Kirke kl. 17:00
03
Maj
Langbordsmiddag
Græsted Kirke kl. 17:00
03
Maj
Langbordsmiddag
Græsted Kirke kl. 17:00
05
Maj
Gudstjeneste i Lynæs Kirke - 5. søndag efter Påsken - Joh.16, 23b-28
Lynæs Kirke kl. 09:00
Kristian Hein
05
Maj
Gudstjeneste
Blistrup Kirke kl. 09:00
Sarah Thorngreen Auken
05
Maj
Fællesgudstjeneste i Esbønderup Kirke
Esbønderup Kirke kl. 09:00
Ole Buchardt Olesen
05
Maj
Fællesgudstjeneste i Esbønderup Kirke
Esbønderup Kirke kl. 09:00
Ole Buchardt Olesen
05
Maj
Gudstjeneste Kregme
Kregme Kirke kl. 09:00
05
Maj
Gudstjenste Annisse (JvB)
Annisse Kirke kl. 09:30
Jeanne Gamél von Benzon
05
Maj
Højmesse
Valby Kirke kl. 09:30
Fritze Steiner-Johnsen
05
Maj
Gudstjeneste i Græsted Kirke, 5.s.e. påske, Johs. 17,1-11
Græsted Kirke kl. 10:00
Ole Backer Mogensen
05
Maj
Gudstjeneste med dåb ved Ole Buchardt Olesen
Gilleleje Kirke kl. 10:30
Ole Buchardt Olesen
05
Maj
Højmesse
Søborg Kirke kl. 10:30
Sarah Maria Thorngreen Auken
05
Maj
Gudstjeneste Ølsted
Ølsted Kirke kl. 10:30
Lene Flensted Johansen
05
Maj
Gudstjeneste Ramløse (JvB)
Ramløse Kirke kl. 11:00
Jeanne Gamél von Benzon
05
Maj
Gudstjeneste i Torup Kirke - 5. søndag efter Påsken - Joh.16, 23b-28
Torup Kirke kl. 11:00
Kristian Hein
05
Maj
Fællesgudstjeneste Tibirke
Tibirke Kirke kl. 11:00
Ulrik Pilemand
05
Maj
Højmesse
Helsinge Kirke kl. 11:00
Kenneth Lund Sørensen
05
Maj
Gudstjeneste i Laden, 5.s.e. påske, Johs. 17,1-11
Græsted Kirke kl. 11:30
Ole Backer Mogensen
05
Maj
Højskole Mozarts Tryllefløjten
Søborg Kirke kl. 11:30
05
Maj
Højskole Mozarts Tryllefløjten
Søborg Kirke kl. 11:30
05
Maj
Højskole Mozarts Tryllefløjten
Søborg Kirke kl. 11:30
05
Maj
Højskoledag med Mozarts Tryllefløjten
Søborg Kirke kl. 11:30
05
Maj
Højskoledag med Mozarts Tryllefløjten
Søborg Kirke kl. 11:30
05
Maj
Højskoledag med Mozarts Tryllefløjten
Søborg Kirke kl. 11:30
05
Maj
Højskoledag med Mozarts Tryllefløjten
Søborg Kirke kl. 11:30
05
Maj
Højskoledag med Mozarts Tryllefløjten
Søborg Kirke kl. 11:30
05
Maj
Højskoledag med Mozarts Tryllefløjten
Søborg Kirke kl. 11:30
05
Maj
Højskoledag med Mozarts Tryllefløjten
Søborg Kirke kl. 11:30
05
Maj
Højskoledag med Mozarts Tryllefløjten
Søborg Kirke kl. 11:30
06
Maj
Babysalmesang i Esbønderup Kirke
Esbønderup Kirke kl. 13:00
07
Maj
Meditationsgudstjeneste i Torup kirke
Torup Kirke kl. 19:30
Lotte Grønborg
09
Maj
Gudstjeneste Tibirke
Tibirke Kirke kl. 09:30
Ulrik Pilemand
09
Maj
Højmesse
Valby Kirke kl. 09:30
Rikke Høyer Lentz
09
Maj
Konfirmation
Blistrup Kirke kl. 10:00
Tina Hastrup von Buchwald
09
Maj
Konfirmationsgudstjeneste ved Ole Buchardt Olesen
Gilleleje Kirke kl. 10:00
Ole Buchardt Olesen
09
Maj
Konfirmation
Mårum Kirke kl. 10:00
Pia Niebuhr