Gå til hovedindhold
sogn.dk
provsti.dk
Frederikshavn Provsti
Kalender
Kontakt
Provstioplysninger
Provst og medarb.
Provstiudvalget
Sogne i provstiet
Økonomi
Valg til menighedsråd 2024
Provstidag 2024
Kirkeistandsættelses-ordningen
Provstiudvalgsmøder - Referater 2024
Provstiudvalgsmøder - Referater 2023
Provstiudvalgsmøder - Referater 2022
Provstiudvalgsmøder - Referater 2021
Provstiudvalgsmøder - Referater 2020
Provstiudvalgsmøder - Referater 2019
Provstiudvalgsmøder - Referater 2017-2018
Budgetsamråd
Det sker i provstiet
Filtrer efter:
Gudstjenester
Arrangementer
Alle
Der er ingen forestående arrangementer indtastet
Marts 2024
29
Mar
Gudstjeneste Gærum - Langfredag
Gærum Kirke kl. 09:30
Maja Holm-Cilleborg
29
Mar
Langfredagsgudstjeneste Elling
Elling Kirke kl. 09:30
Peter Thøgersen
29
Mar
Gudstjeneste Janet Ligaard
Frederikshavn Kirke kl. 10:00
Janet Cecilie Ligaard
29
Mar
Gudstjeneste - Langfredag
Sæby Kirke kl. 10:00
Keld Skovgård
29
Mar
Musikgudstjeneste Langfredag
Abildgård Kirke kl. 10:30
Kenny Gottlieb Christiansen
29
Mar
Gudstjeneste Langfredag
Bangsbostrand Kirke kl. 10:30
Mogens Jeppesen
29
Mar
Liturgisk Gudstjeneste
Hørby Kirke kl. 10:30 - 11:30
Mette Volsgaard
29
Mar
Højmesse
Østervrå Kirke kl. 10:30
Kristian Brogaard
29
Mar
Langfredag
Ålbæk Kirke kl. 10:30
Erik Colding Thaysen
29
Mar
Langfredag
Karup Kirke kl. 10:30 - 11:45
Peter Falck Overgaard Sørensen
29
Mar
Højmesse
Albæk Kirke kl. 10:30 - 11:30
Theis Kvesel Aaen
29
Mar
Langfredagsgudstjeneste med børnekirke
Strandby Kirke kl. 11:00
Peter Thøgersen
29
Mar
Gudstjeneste Åsted - Langfredag
Åsted Kirke kl. 11:00
Maja Holm-Cilleborg
29
Mar
Gudstjeneste
Skagen Kirke kl. 15:00 - 16:00
Helle Bundgaard Laursen
31
Mar
Påskedag
Torslev Kirke kl. 09:00
Kristian Brogaard
31
Mar
Påskegudstjeneste Elling
Elling Kirke kl. 09:30
Kirsten Hansen
31
Mar
Gudstjeneste Kvissel - Påskedag
Kvissel Kirke kl. 09:30
Maja Holm-Cilleborg
31
Mar
Gudstjeneste Johannes Ernstsen
Frederikshavn Kirke kl. 10:00
Johannes Nørby Ernstsen
31
Mar
Påskedag
Sæby Kirke kl. 10:00
Keld Skovgård
31
Mar
Påske-festgudstjeneste
Abildgård Kirke kl. 10:30
Simon Kristian Blix Nielsen
31
Mar
Musikgudstjeneste Påskedag
Bangsbostrand Kirke kl. 10:30
Tove Kallehave Brogaard
31
Mar
Højmesse
Skagen Kirke kl. 10:30 - 12:00
Henrik Bang-Møller
31
Mar
Højmesse
Hulsig Kirke kl. 10:30 - 12:00
Helle Bundgaard Laursen
31
Mar
Højmesse
Skæve Kirke kl. 10:30 - 11:30
Mette Volsgaard
31
Mar
Højmesse
Østervrå Kirke kl. 10:30
Kristian Brogaard
31
Mar
Påskedag
Ålbæk Kirke kl. 10:30
Erik Colding Thaysen
31
Mar
Påskedag
Understed Kirke kl. 10:30 - 11:45
Peter Falck Overgaard Sørensen
31
Mar
Højmesse
Lyngså Kirke kl. 10:30 - 11:30
Theis Kvesel Aaen
31
Mar
Gudstjeneste Gærum - Påskedag
Gærum Kirke kl. 11:00
Maja Holm-Cilleborg
31
Mar
Påskegudstjeneste Jerup
Jerup Kirke kl. 11:00
Kirsten Hansen
31
Mar
Påskegudstjeneste m/ børnekirke
Strandby Kirke kl. 11:00
Peter Thøgersen
April 2024
01
Apr
Gudstjeneste
Østervrå Kirke kl. 09:00
Mette Volsgaard
01
Apr
Gudstjeneste Flade - 2. påskedag
Flade Kirke kl. 09:30
Maja Holm-Cilleborg
01
Apr
Gudstjeneste Janet Ligaard
Frederikshavn Kirke kl. 10:00
Janet Cecilie Ligaard
01
Apr
Højmesse - 2. påskedag
Sæby Kirke kl. 10:00
Peter Jessen
01
Apr
Gudstjeneste 2. påskedag
Abildgård Kirke kl. 10:30
Gurli Møller Andreasen
01
Apr
Gudstjeneste 2. Påskedag
Bangsbostrand Kirke kl. 10:30
Tove Kallehave Brogaard
01
Apr
Højmesse
Skagen Kirke kl. 10:30 - 12:00
Helle Bundgaard Laursen
01
Apr
Højmesse
Badskær Kirke kl. 10:30 - 11:30
Mette Volsgaard
01
Apr
2. påskedagsgudstjeneste
Elling Kirke kl. 10:30
Peter Thøgersen
01
Apr
Anden påskedag
Råbjerg Kirke kl. 10:30
Erik Colding Thaysen
01
Apr
Anden påskedag
Volstrup Kirke kl. 10:30 - 11:45
Peter Falck Overgaard Sørensen
01
Apr
Højmesse m. salmeværkstedet
Albæk Kirke kl. 10:30 - 11:30
Theis Kvesel Aaen
01
Apr
Gudstjeneste Skærum - 2. påskedag
Skærum Kirke kl. 11:00
Maja Holm-Cilleborg
02
Apr
Gudstjeneste Hospice Vendsyssel
Hospice Vendsyssel kl. 15:45
Maja Holm-Cilleborg
03
Apr
Gudstjeneste i Sydbyen
Sydbyen kl. 14:00
Mogens Jeppesen
04
Apr
Plejehjemsgudstjeneste
Strandgården kl. 10:30
Sognets præster
04
Apr
Gudstjeneste for udviklingshæmmede
Sæby Kirke kl. 10:30
Mads Callesen
04
Apr
Plejehjemsgudstjeneste i Sø- og Abildparken
Ekstern kl. 14:30
v/præst fra Abildgård Sogn
04
Apr
Konfirmandgospels gudstjeneste
Lyngså kirke kl. 19:00
Theis Aaen,Mette Volsgaard,Kristian Brogaard
06
Apr
Konfirmation Elling
Elling Kirke kl. 09:00
Peter Thøgersen
06
Apr
Dåbsgudstjeneste
Skagen Kirke kl. 10:00 - 11:00
Henrik Bang-Møller
06
Apr
Konfirmation af 7S - Inger Borré
Frederikshavn Kirke kl. 10:00
Inger Due Borré
06
Apr
Konfirmation Strandby
Strandby Kirke kl. 10:15
Kirsten Hansen
06
Apr
Konfirmation Elling
Elling Kirke kl. 11:00
Peter Thøgersen
07
Apr
Gudstjeneste
Skæve Kirke kl. 09:00 - 10:00
Kristian Brogaard
07
Apr
Gudstjeneste Strandby
Strandby Kirke kl. 09:30
Peter Thøgersen
07
Apr
Gudstjeneste med konfirmation Flade
Flade Kirke kl. 10:00
Maja Holm-Cilleborg
07
Apr
Gudstjeneste v/ Inger Borré
Frederikshavn Kirke kl. 10:00
Inger Due Borré
07
Apr
Højmesse
Sæby Kirke kl. 10:00
Mads Callesen
07
Apr
Gudstjeneste
Abildgård Kirke kl. 10:30
Præst i Abildgård Sogn
07
Apr
Gudstjeneste 1. s.e. påske
Bangsbostrand Kirke kl. 10:30
Tove Kallehave Brogaard
07
Apr
Højmesse
Skagen Kirke kl. 10:30 - 12:00
Niels Berthelsen
07
Apr
1. s. e. påske
Ålbæk Kirke kl. 10:30
Erik Colding Thaysen
07
Apr
1. s. e. påske
Karup Kirke kl. 10:30 - 11:45
Peter Falck Overgaard Sørensen
07
Apr
Højmesse
Lyngså Kirke kl. 10:30 - 11:30
Theis Kvesel Aaen
07
Apr
Højmesse
Torslev Kirke kl. 10:30
Kristian Brogaard
07
Apr
Gudstjeneste Jerup
Jerup Kirke kl. 11:00
Peter Thøgersen
07
Apr
Konfirmation Flade
Flade Kirke kl. 11:15
Maja Holm-Cilleborg
07
Apr
Gudstjeneste Åsted - Bemærk tidspunktet, kl. 16.00
Åsted Kirke kl. 16:00
Maja Holm-Cilleborg
09
Apr
Gudstjeneste
Dybvad Ældrecenter kl. 10:30 - 11:30
Mette Volsgaard
09
Apr
Caspershus Johannes Ernstsen
Frederikshavn Kirke kl. 15:30
Johannes Nørby Ernstsen
10
Apr
Plejehjems- og institutionsgudstjeneste
Ankermedet Dagcenter kl. 10:30 - 11:30
Henrik Bang-Møller
10
Apr
Messy Church i Strandby - børne- og juniorkoret medvirker
Strandby Kirke kl. 16:30
Peter Thøgersen og Heidi Højer
11
Apr
Plejehjemsgudstjeneste
Strandgården kl. 10:30
Sognets præster
11
Apr
Plejehjemsgudstjeneste i Sø- og Abildparken
Ekstern kl. 14:30
v/præst fra Abildgård Sogn
11
Apr
Plejehjems- og institutionsgudstjeneste
Østervrå ældrecenter kl. 14:30
Kristian Brogaard
11
Apr
Provstiudvalgsmøde
Kattegatsiloen kl. 15:00
11
Apr
Plejehjems- og institutionsgudstjeneste
Drachmannsvænget kl. 15:30 - 16:30
Henrik Bang-Møller
11
Apr
Kirkens Fortælletime
Skæve Kirke kl. 17:30 - 18:30
Mette Volsgaard
13
Apr
Konfirmation af 7A - Janet Ligaard
Frederikshavn Kirke kl. 09:00
Janet Cecilie Ligaard
13
Apr
Konfirmation af 7B - Inger Borré
Frederikshavn Kirke kl. 11:00
Inger Due Borré
14
Apr
Gudstjeneste
Østervrå Kirke kl. 09:00
Mette Volsgaard
14
Apr
2. s. e. påske
Understed Kirke kl. 09:00
Theiss Kvesel Aaen
14
Apr
Gudstjeneste Kvissel
Kvissel Kirke kl. 09:30
Gurli Møller Andreasen
14
Apr
Gudstjeneste Elling
Elling Kirke kl. 09:30
Kirsten Hansen
14
Apr
Konfirmation af 7C - Johannes Ernstsen
Frederikshavn Kirke kl. 10:00
Johannes Nørby Ernstsen
14
Apr
Højmesse
Sæby Kirke kl. 10:00
Keld Skovgård
14
Apr
Gudstjeneste
Abildgård Kirke kl. 10:30
Præst i Abildgård Sogn
14
Apr
Gudstjeneste 2. s. e. påske
Bangsbostrand Kirke kl. 10:30
Mogens Jeppesen
14
Apr
Højmesse
Skagen Kirke kl. 10:30 - 12:00
Helle Bundgaard Laursen
14
Apr
Højmesse
Hulsig Kirke kl. 10:30 - 12:00
Niels Berthelsen
14
Apr
Højmesse
Hørby Kirke kl. 10:30 - 11:30
Mette Volsgaard
14
Apr
2. s. e. påske
Ålbæk Kirke kl. 10:30
Erik Colding Thaysen
14
Apr
Højmesse
Albæk Kirke kl. 10:30 - 11:30
Theis Kvesel Aaen
14
Apr
Gudstjeneste Gærum
Gærum Kirke kl. 11:00
Gurli Møller Andreasen
14
Apr
Gudstjeneste m/børnekirke
Strandby Kirke kl. 11:00
Kirsten Hansen
16
Apr
Fællessang på Ingeborgvej v/ IB
kl. 13:00
Inger Due Borré
16
Apr
Gudstjeneste Hospice Vendsyssel
Hospice Vendsyssel kl. 15:45
Maja Holm-Cilleborg
16
Apr
Ulvetimen
Bangsbostrand Kirke kl. 16:30
Tove Kallehave Brogaard